O Köy Bizim Köyümüz! Etkinliği Alpu ve Beylikova'da

Yaklaşık 5 ay önce Fenerbahçelilerin Mahmudiye ilçemizdeki bir okulu ziyaret etmesine tepki olarak başlayan ''O Köy Bizim Köyümüz!'' organizasyonu Alpu ve Beylikova ilçelerimizde devam etti.

Mahmudiye'deki okula yapılan ziyaret sonrası en çok konuşulan ve istenilen şey, başkalarının gitmesine gerek kalmadan bizlerin o çocuklara ulaşabilmesi gerektiğiydi.

Mahmudiye organizasyonu sonrasında kalan paraya taraftarlarımızın ilave yapmasıyla ilk adım atılmış oldu.

Her ilçeye alfabetik sıra baz alınarak gidilmesi ve bu ilçelerden seçilecek olan okulların da son yapılan SBS sınavı sonucunda ilçedeki en başarılı okul olacağı kararlaştırıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gidilerek gerekli bilgiler istenildi.Alfabetik olarak yapılan sıralamaya göre Alpu ilçesine olacaktı sıradaki organizasyonumuz.Milli Eğitim'in verdiği bilgilere göre Alpu ilçesinin en başarılı okulu Sakarıkaracaören Şehit Zeynel Gülgen İlköğretim Okulu'ydu.Okulun mevcudunu karşılayacak paranın fazla olmasıyla Beylikova ilçemize de gidilebileceği ihtimali ortaya çıktı ve nitekim de öyle oldu.

Karne günü çocukların beklememesi adına 2 ayrı ekip olarak yola çıktık 1 ekip Alpu'ya giderken 1 ekip de Beylikova'ya Yeniyurt İlköğretim Okulu'na gitti.

Her iki ilçemizde de güzel bir ortam oluşmuştu ancak içinde bulunduğum Alpu ekibi olarak gördüklerimizi aktaracağım.

İlk önce gideceğimiz yer ile ilgili hiçbir bilgimiz yoktu.Müdür beyle yapılan ilk görüşmelerde ''Neden 80 km uzaklıkta bir köy ?'' sorusuyla karşılaştık ve durumu açıkladık.Yola çıkmadan önceki gece Google Earth ile kabataslak aklımıza kazıyıp yola çıktık.Dönemeçli yollar falan, biryerden sonra özel güvenlik kapısından yola devam edişlerin kontrol edildiği bir noktadan geçtik. Bir süre sonra geldiğimiz yerin Eskişehir'de saklı bir cennet olduğu kanısına varmaya başladık ve oraya yerleşme planı dahi herşey geçti aklımızdan :)

Neyse okula ulaştık.Okulun girişinde müdür bey ve okulun bilgisayarla ilgili işlerine bakan abimiz karşıladı bizleri.Biraz muhabbet edildikten sonra okulun İtalyanlar tarafından inşaa edildiğini öğrendiğimiz sinema salonuna formaları çocuklara vermek üzere geçiş yaptık.Salona yaklaştıkça Eskişehirspor marşlarının içeriyi coşturduğunu anladık, içeri girdiğimizde de perdeye yansıtılan Eskişehirsporlu görsellerle karşılaştık.
Yanımızda bulunan bir büyüğümüzün konuşmasının ardından formaları çocuklara dağıttık.Öğretmenlerinin ''Küçük şeylerle dahi mutlu olabilecek çocuklar'' diye tanımladığı kardeşlerimizin mutluluğu görülmeye değerdi.

Mahmudiye'de olduğu gibi burada da taraftar abilerinden imza isteyenler oldu.

Formaların ardından öğretmenleri tarafından karneleri dağıtıldı kardeşlerimize.4 ve 5. sınıf öğrencilerine karne verme görevini de bizlere verdiler, değişik duygulara kapıldık.
Müdür beyin dışarda öğrencilere dönem sonu konuşmasını yapmasının ardından İstiklal Marşı'nı okuduk hep birlikte ve köye dağıldı Eskişehirsporlu fidanlar...

Mahmudiye organizasyonu sonrasında ''Önemli olan bunun burda kalmaması, devam etmesidir.'' şeklindeki düşünceleri SPONSOR vs. DESTEĞİ OLMADAN, tamamen taraftarların katkılarıyla gerçekleştirmiş olduk.

Sakarıkaracaören Şehit Zeynel Gülgen İ.Ö.Okulu


Yeniyurt İlköğretim Okulu

Maddi ve manevi desteği geçen tüm renkdaşlarımıza teşekkürler.

Sakarıkaracaören Şehit Zeynel Gülgen İ.Ö.O.'dan Görüntüler ;

Şimdi sıra Çifteler'de...

Bu güzel görüntülerin diğer ilçelerimizde de devam etmesi ve kırsal kesimdeki kardeşlerimize Eskişehirspor sevgisinin aşılanması için renkdaşlarımızın ister 5 ister 500 TL olsun katkılarının devam etmesini bekliyoruz.

Konuyla ilgili her türlü soru ve düşünceleriniz için okoybizimkoyumuz@hotmail.com adresine e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Toplanan paraların kuruşu kuruşuna hesabının verildiği sayfamız ;

http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=2745&PN=1


Şehit Zeynel Gülgen İ.Ö.O. Fotoğrafları İçin TIKLAYIN.
Yeniyurt İlköğretim Okulu Fotoğrafları İçin TIKLAYIN.

(Alpu'daki okulun Video Görüntüleri 2-3 Gün içinde Eklenecektir.)

0 yorum:

Anadolu'nun Son Kalesi!

Amigo Orhan

No Pyro No Party!

Yağmurda Çamurda

problem?

Seni Bizim Kadar...

Kuralları S*ktir Et!

Maziyi Savura Savura..

Her Zaman, Her Yerde !

Seninleyiz

Bir Defa Değil Bin Defa !

Aşk Siyah Kırmızı

Anti Bizans

Kaldırım Tribünü!

Tapmadık Asla..